×

Rzym: Koloseum, Watykan, Fontanna di Trevi, Panteon.

Rzym: Koloseum, Watykan, Fontanna di Trevi, Panteon.

Rzym, stolica Włoch, to miasto, które pełne jest historycznych skarbów i wspaniałych atrakcji. Bez wątpienia jednym z najbardziej znanych miejsc w Rzymie jest Koloseum – imponujące amfiteatr, który stanowi symbol potęgi i wielkości Imperium Rzymskiego. Oprócz Koloseum, inne atrakcje, które powinny znaleźć się na Twojej liście podczas wizyty w Rzymie, to Watykan, Fontanna di Trevi i Panteon. Każde z tych miejsc oferuje nie tylko piękne krajobrazy, ale także bogatą historię, która zachwyca turystów z całego świata.

Atrakcje Rzymu: Koloseum, Watykan, Fontanna di Trevi, Panteon.

Koloseum:

Koloseum, nazywane również Amfiteatrem Flawiuszy, jest jednym z najbardziej znanych zabytków w Rzymie. Zbudowane w latach 70-80 n.e., miało pojemność około 50 tysięcy widzów i było miejscem walk gladiatorów, polowań na zwierzęta oraz innych spektakli. Dziś można zwiedzać pozostałości tego wspaniałego amfiteatru, podziwiając jego imponujące łuki i korytarze. Jest to obowiązkowy punkt na każdej trasie turystycznej po Rzymie.

Watykan:

Watykan to nie tylko siedziba papieża, ale także miejsce, gdzie znajduje się najmniejsze państwo na świecie. Zwiedzając Watykan, nie można przegapić bazyliki św. Piotra – najważniejszego kościoła katolickiego na świecie. Kolejnym niezwykłym miejscem jest Kaplica Sykstyńska, której sufit zdobi słynne freski Michała Anioła. Watykan to prawdziwa skarbnica sztuki i religijnych skarbów, które przyciągają miliony turystów rocznie.

Fontanna di Trevi i Panteon:

Fontanna di Trevi to jedna z najbardziej malowniczych fontann na świecie. Zaprojektowana przez Niccolò Salv

Opublikuj komentarz